.

.

Трговска марка ликовна уметност „Тро“ платно уметност од Марк Ашкенази

Трговска марка ликовна уметност „Тро“ платно уметност од Марк Ашкенази

оценки:

DEN 1530.08
Од стока
Достапно.

Уметник : Марк Ашкеназизубјект : Флоралстајл : Задебелување и еклектичен модерно производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има слоевити илустрации на палми на палми. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Марк Ашкенази „Тро“ платно уметност.

За производот

Купувачите избираат и