.

.

Miabellaенски женски 1- карат гарнет и бел топаз 10kt жолто злато полу-вечноста на годишнината

Miabellaенски женски 1- карат гарнет и бел топаз 10kt жолто злато полу-вечноста на годишнината

оценки:

DEN 4288.00
Од стока
Достапно.

Изразувајте ја својата безвременска loveубов кон неа со овој привлечен миабела гарнет и бел прстен за годишнината од полу-верноста на Топаз. Изработено во бујно жолто злато, овој исклучителен прстен има три скапоцени камења со граници, сет-сет, (5х2,5 мм) и четири квадратни, бели скапоцени камења со бел топаз (2х2мм). Засилен со висока полирана завршница, овој привлечен прстен ќе го стопи нејзиното срце како што направи првиот пат кога те виде. Направено во 10 кт жолто злато. 1-1/6 CT T.G.W. Гарнет и бел топаз. Исечен гарнет : Багета. Поставување на гарнет : Поставување на Prong. Големина на гарнет : (5х2,5мм). Белиот топаз сече : Плоштад. Поставување на бело топаз : Поради од рамка. Големина на бел топаз : (2x2mm). Бенд со : 2мм. РИНГ на полу-еветни годишнина. Јануарски роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

За производот

Купувачите избираат и