.

.

Трговска марка ликовна уметност „Фузија бр. 1“ платно уметност од Шила Голде

Трговска марка ликовна уметност „Фузија бр. 1“ платно уметност од Шила Голде

оценки:

DEN 1530.08
Од стока
Достапно.

Уметник : Шила Голдесебјект : Флоралстил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткана платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има апстракт на цвеќиња во розова, жолта и зелена боја. Истакнати бои : Бела, зелена, розова, тен што ја опфаќа работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи во светот, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да ја подобрат вашата линија или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Апстракт на цвеќиња во розова, жолта и зелена боја.

За производот

Купувачите избираат и