.

.

Трговска марка уметност „лето-ирска мапа на текст“ платно уметност од Мајкл Томпсет

Трговска марка уметност „лето-ирска мапа на текст“ платно уметност од Мајкл Томпсет

оценки:

DEN 3.00
Од стока
Достапно.

Подготвени за презентација без обесено, оваа подготвена за виси, галерија завиткано уметничко дело има текст мапа на Ирска во сина боја. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

За производот

Купувачите избираат и