.

.

Еспресо Мока колачиња - Галетас де Кафе Кон Чиспас де чоколадо

Еспресо Мока колачиња - Галетас де Кафе Кон Чиспас де чоколадо

оценки:

DEN 2.33
Од стока
Достапно.

Секој пат кога ќе уживате во производ на Nutrisnacks, запомнете дека сите состојки беа избрани и затоа што тие се вкусни и одличен додаток на вашиот здрав начин на живот. Нашите рецепти, дизајнирани од нутриционисти, имаат години на тестирање и истражување на исхраната; Затоа, закуските постојано се развиваат и се подобруваат, секогаш во потрага по највкусната, најхранлива и избалансирана формулација. Ние не пржеме, печеме. Ние претпочитаме цели зрна отколку рафинирани за да му обезбедиме на телото квалитетно влакна. Ние не користиме адитиви или вештачко боење, користиме природни состојки. Ние ги контролираме количината на сол и шеќер во нашите производи. Ние, исто така, ги спакуваме нашите закуски по препорачаната големина на сервисирање на нутриционистите, за да избегнеме прејадување. Чанк, колачиња од цело зрно од Костарика. Задоволувачка закуска - особено за време на пауза, одлична за забивање во вашата омилена шолја кафе, чај или какао. Дизајнирани од нутриционисти, овие изненадувачки вкусни колачиња, засладени со стевија, немаат вештачки вкусови или обојувачи. Пребиотичкото влакно помага во варењето на храната. Направено со природни состојки во Костарика. Кутијата содржи 4 пакувања колачиња по кутија. Секој пакет содржи 2 колачиња. Вкупно 8 колачиња по кутија. Овие закуски се спакувани по препорачаната големина на услугата на нутриционистите, за да се избегне прејадување. Пригодните пакети се совршени за вашата чанта, ранец или ручек. , пребиотичко влакно, без уметнички бои или конзерванси или бои и само природни состојки. Производите на Nutrisnacks се направени од Индустрија Мафам. S.A и се сертифицирани FSSC22000 и Scential Costa Rica. Fuente de fibra 0 grasas transientes natureesfuente de fibra 0 grasas trans ingredientes natures.

За производот

Купувачите избираат и