.

.

Бен Хајн „Бијариц“ платно уметност

Бен Хајн „Бијариц“ платно уметност

оценки:

DEN 1071.84
Од стока
Достапно.

Нова уметничка форма и специјална трговска марка на уметникот, исто така е и една од најкреативните и најмоќните уметнички концепти од 21 век. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Хајн не рекреира фотографии, но ги преиспитува. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Истакнати бои : светло сина, задебеница, сина, бела, зелена, тен, сива молив против камерата е оригинален визуелен концепт измислен и популаризиран од Бен Хајн од април 2010 година. Видливата рака на Бен претставува врска помеѓу гледачот, уметникот и уметничкото дело. Бен Хајн „Бијариц“ платно уметност.Уметник : Бен Хајнесјубјект : City Scapestyle : Modern & Modernively Product Type : Gallery-завиткан платно Арва Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има модерен скапал градски пејзаж.

За производот

Купувачите избираат и