.

.

Трговска марка ликовна уметност „Посакувајте да бевте тука“ платно уметност од Даг Каванах

Трговска марка ликовна уметност „Посакувајте да бевте тука“ платно уметност од Даг Каванах

оценки:

DEN 1.00
Од стока
Достапно.

Уметник : Даг Каванахсубјект : Пејзаж-апелатива : Природно модерен производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има три палми во центарот на плажа. Јас сум трагач на минливи моменти. Мојата потрага е да го фатам моментот кога таа совршена светлина ќе бакнува предмет за да создаде момент во време на визуелна хармонија. Моите фотографии се личен израз на емоции кои доаѓаат од наоѓање убавина во нашето секојдневно опкружување. Мојата незаситена желба да го снимам природниот раскош на светот околу нас, ме тера да ми го предадам времето и страста на фотографијата. Даг Кавана „Би сакал да си тука“ платно уметност.

За производот

Купувачите избираат и