.

.

Трговска марка ликовна уметност Преглед на Венеција Canvas wallидна уметност од Канатело

Трговска марка ликовна уметност Преглед на Венеција Canvas wallидна уметност од Канатело

оценки:

DEN 3.00
Од стока
Достапно.

Подготвени да се претставиме со презентација на безжични во различни големини, оваа подготвена за виси, галерија завиткано уметничко дело има преглед на Венеција. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

За производот

Купувачите избираат и