.

.

Ove Decors Tampa-Pro внатре. L in. W in. H Alcove Комплет за туширање со пивот без рамка за туширање во орбита и тава за туширање

Ove Decors Tampa-Pro внатре. L in. W in. H Alcove Комплет за туширање со пивот без рамка за туширање во орбита

оценки:

DEN 1.00
Од стока
Достапно.

Ove Decors бесконечни 40 во тампа-про комплет за врата за туширање со шарки на тампа-про има модерен, минималистички дизајн кој ја спарува високата функционалност со современ стил. Комплетот доаѓа со хардвер за врвен квалитет, полн со елегантно бронзено завршување на нафта, и вклучува 23 во широка панел на вратата, 14 во широка влезна панел, идеален за инсталација на Alcove. Сите панели се направени од премија 8мм (5/16 ”) дебело овластено стакло. Вклучена е 40x36x2 3/4 во базата за туширање. Базата за туширање е изработена од премија засилен со акрилик со фиберглас. Белата акрилна база против лизгање е цврста и лесна за чистење, совршено одговара на вашите потребни димензии. 40 in. Ширина x 36 in. Длабочина x 74 3/4 in. Висина, модел : TP01503 D0. Рамка за реверзибилна инсталација на вратите со вграден магнет на вратата за безбеден и тесен близу. Нема повеќе протекувања, нема повеќе влажни подови . Премиум заштитното стакло обложување го олеснува чистењето и заштитувањето од ѓубриво од сапун и вар. Сертифициран од Советот за сертификација на застаклување на безбедност (SGCC). Технологија Metal Guardã - Премиум заштитна метална облога за да го задржите вашиот хардвер сјаен за наредните години . Вклучена е преголема рачка во хромирана завршница. 5-годишна гаранција на стаклени панели и 1 година гаранција на хардвер . Користете ја алатката за конфигуратор за туширање Ove за да го прилагодите и изградите вашиот туш за соништа за вашиот уникатен простор. Прегледајте го упатството за упатства PDF за детални димензии на производот за да се осигурате дека комплетот за туширање е правилен за мерењата на вашата бања.

За производот

Купувачите избираат и