.

.

Заштитената марка ликовна уметност „може скоро да достигне„ платно уметност од Никол Хоф

Заштитената марка ликовна уметност „може скоро да достигне„ платно уметност од Никол Хоф

оценки:

DEN 2.33
Од стока
Достапно.

Уметник : Никол Хофсубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерии се одликува со модерни апстракти тониран со земја во сива позадина. Истакнати бои : бела, сива, црвена, сина боја што ја сочинуваат работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи во светот, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да ја подобрат вашата линија или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Земјата ги тонираше модерните апстракти во сива позадина.

За производот

Купувачите избираат и