.

.

Трговска марка ликовна уметност „Поларна мечка“ платно уметност од anоан Гил Рага

Трговска марка ликовна уметност „Поларна мечка“ платно уметност од anоан Гил Рага

оценки:

DEN 0.33
Од стока
Достапно.

Уметник : anоан Гил Рагасубјект : Animals Tyle : Modern & Modern и Modernural Product Type : Gallery-завиткано платно Арт. За создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Anоан Гил Рага „Поларна мечка“ платно уметност.

За производот

Купувачите избираат и