.

.

Подигнете ја органската салата од југозападен суперфрут, 5. мл

Подигнете ја органската салата од југозападен суперфрут, 5. мл

оценки:

DEN 1.67
Од стока
Достапно.

Салата, југозападниот зеленчук, органски, ракав 6,5 мл органски ромаин, моркови, оган печен пченка, црн грав, сирење од Монтереј Jackек и крцкави ленти со тортилја со кремасто југозападно облекување. 7 g протеини. Вегетаријанец. Одличен извор на антиоксиданс витамин А М одличен извор на витамин К. Форк внатре. Јадете чисто - се чувствувате одлично. Добрата храна ве крева. Прегрнете ги можностите и останете позитивни. Сакате антиоксиданти - ги карпите фитонутриенти. Свети. Постигне. Издигнете. Нашите чинии се направени со 70% милениче пост-потрошувач. Секоја чинија повраќа шишиња со рециклирани пијалоци од 1,15 (500 мл). Ве молиме, помогнете ни да го задржиме циклусот да оди со рециклирање на чинијата, послужавник, вилушка и ракав! Содржината на овој пакет може да направи да се чувствувате позитивно инспирирани, па погледнете! Подготвена храна за PAC. Интернационал за обезбедување на квалитет. Овластен органски. Сертифициран органски од QAI International. FSC : Mix Packaging. Следете нè : Фејсбук; Инстаграм. Расипливо. Чувајте во фрижидер. Содржи : млеко, соја. 6,5 мл (184 g) 4401 Foxdale Avenue Irwindale, CA 91706 800-800-7822 *** прекинато *** GHS *** SLD BBO CRAN 4.5 OZR.

За производот

Купувачите избираат и