.

.

Трговска марка ликовна уметност „Ајндховен ноќна градска пејзаж“ уметност од Истван Наги

Трговска марка ликовна уметност „Ајндховен ноќна градска пејзаж“ уметност од Истван Наги

оценки:

DEN 2.00
Од стока
Достапно.

Уметник : ISTVán Nagy Subject : City Scapestyle : Modern & Moderner Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има градски пејзаж со сино небо погоре. Истван Наги е роден во 1977 година во Каркаг, Унгарија. Тој има магистерски студии од Универзитетот во Дебрецен, Унгарија и докторски студии по компјутерски науки од Универзитетот во дваесетти, Холандија. Од 2006 година, тој работел како научник, со ненаучна уметничка низа, во голема високо-технолошка компанија со седиште во Холандија. Како фотограф на Auto Did Act, Истван е специјализиран за фино-уметнички пејзаж и панорамска фотографија. Во своите фотографски отпечатоци, карактеризирани со композиции со едноставност и чувство за простор, тој има за цел да ги фати и пренесе многуте расположенија на блиски и далечни сценографии, да биде толку сурово, драматично, мирно или едноставно убаво. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Градски пејзаж со сино небо погоре.

За производот

Купувачите избираат и