.

.

Трговска марка ликовна уметност „Останете дома“ платно уметност од Дан Балард

Трговска марка ликовна уметност „Останете дома“ платно уметност од Дан Балард

оценки:

DEN 0.67
Од стока
Достапно.

Уметник : Дан Балардсубјект : Пејзаж-аперестит : Модерен рустикпродукт Тип : Галерија обвиткано платно Арт. Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Дан Балард „Останете дома“ платно уметност.

За производот

Купувачите избираат и