.

.

Контрола на топлина на HNC и заштеда на енергија Chrome прозорец филм 12in 14ft од BuyDecorativeFilm

Контрола на топлина на HNC и заштеда на енергија Chrome прозорец филм 12in 14ft од BuyDecorativeFilm

оценки:

DEN 211.20
Од стока
Достапно.

Купете ги филмовите за контрола на топлината и заштеда на енергија на декоративниот филм и филмовите за заштеда на енергија се поефикасни во отфрлање на топлината отколку повеќето филмови. Бидејќи овие филмови се распрснуваат и не содржат боја, тие се фалат со голема ефикасност по тоа што нема да избледат во текот на нивната употреба. Легурата на никел и хром содржана во овие прозорски филмови даваат голема бариера против сончевата енергија со фаќање и распрснување на топлината низ целата површина на која се применува. Овие филмови за прозорци се идеални за домашни/канцелариски прозорци кои добиваат голема количина на сончева светлина. Многу лесен, јасен изглед овозможува многу светлина. Никел и хром легура обезбедува голема бариера против сончевата енергија. 99% УВ отфрлање. Професионален леплив материјал и филм што може да трае многу години.

За производот

Купувачите избираат и