.

.

Трговска марка ликовна уметност „Дива природа сина“ платно уметност од quаклин Малдонад

Трговска марка ликовна уметност „Дива природа сина“ платно уметност од quаклин Малдонад

оценки:

DEN 2035.52
Од стока
Достапно.

Уметник : quаклин Малдонадсубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи Производски тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сина и портокалова боја над бела позадина. Истакнати бои : бела, сива, светло сина, виолетова, тен, сина боја што ја сочинуваат работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи, нашата линија на современи публикации нудат куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да го подобрат вашиот производ линија или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сина и портокалова боја над бела позадина.

За производот

Купувачите избираат и