.

.

Овоше овошје Слатка слатки цреши во тежок сируп, Оз може

Овоше овошје Слатка слатки цреши во тежок сируп, Оз може

оценки:

DEN 2.33
Од стока
Достапно.

Разновидно конзервирано овошје за секое привремено во сливскиот слив на реката Колумбија, раскошен северозападен регион на Пацифик, нашите светлосни слатки цреши се совршена цреша-многу слатка со прекрасна златна и руменило-црвена боја. Совршено за рецепти за пита од цреша, калдрма од цреша и мафини од цреша, ова конзервирано овошје сигурно ќе ги заврши вашите омилени рецепти за десерт. Можете исто така да ги надминете палачинките, чизмите и сладоледот со овие разноврсни конзервирани цреши. Испратете ги вашите гости со живописни пијалоци или коктели користејќи ги овие вкусни цреши за освежувачки пијалок. Или уживајте во нив покрај лажицата веднаш од конзервата! Овоше овошје Слатки цреши во тежок сируп се потврдени се-природни, не-ГМО проект, и направени без сируп од пченка со висока фруктоза, така што можете да се чувствувате добро за да ги користите во вашите омилени рецепти како вкусна главна состојка или како вкусно напуштање. Направено со само три состојки : лесни слатки цреши, вода и шеќер од трска. Избрани со рака и избрани зрели на врвот на сезоната во полето на нашите лозари. Не-ГМО проект верификуван и кошер. Не содржи сируп од пченка со висока фруктоза. Сите природни цреши спакувани во лименки за не-БПА. Совршен за сосови од месо, коктели, пити, калдрма, колачи, пијалаци и мафини.

За производот

Купувачите избираат и