.

.

Ѓубриво од цитрус Sunniland, 6-4-6, lb. торба

Ѓубриво од цитрус Sunniland, 6-4-6, lb. торба

оценки:

DEN 367.20
Од стока
Достапно.

Tagиво од ѓубриво од цитрус Sunniland 6-4-6 20 lb. торбата е одлична за употреба на сите плодни дрвја, вклучувајќи портокали, грејпфрут, тангелос, мандарини, лимони, лиме, авокадо, манго и банана. Гранулното ѓубриво од суниленд 6-4-6 20 lb. грануларно ѓубриво е лесно да се примени и се храни до 4 месеци. Вклучува додадени микро хранливи материи за подобро здравје на растенијата и зголемени цути и овошје. Ова е премија ѓубриво што може да се примени на сите тропски плодови и растенија. Оваа формулација ќе обезбеди подлабоко, позелено и поздраво дрво и растенија. Нашата удобна торба од 20 фунти ќе нахрани повеќе растенија во вашата градина во зависност од големината. Покриеност до 1.000 квадратни метри може да се применува на секои 3-4 месеци за одлични резултати! Одлично е да се користат на сите видови на тропско овошје, вклучително портокали, грејпфрут, лимони, лими, банана, манго и ананас. Храни до 4 месеци со врвно бавно ослободување азот. Содржи есенцијални микро хранливи материи за подобро здравје на растенијата, цути, овошје и боја. Погодно спакувана во торба од 20 фунти што ќе нахрани неколку растенија во вашата градина во зависност од големината на растението. Нанесете на секои 3-4 месеци за целосно здравје на растенијата и изобилство овошје. Покриеност до 1.000 квадратни метри.

За производот

Купувачите избираат и