.

.

Трговска марка ликовна уметност 'црно -бела апстрактна 180703' платно уметност од магистерска ликовна уметност

Трговска марка ликовна уметност 'црно -бела апстрактна 180703' платно уметност од магистерска ликовна уметност

оценки:

DEN 2601.60
Од стока
Достапно.

Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Семи Чејс од ликовната уметност на Мастерс е издавачка и дистрибуција која ги претставува уметниците ширум светот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Пред сè, убаво е и среќно.Уметник : Мастерс ликовна уметност : Апстракт Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има апстрактен состав на густи и тенки црни линии и мали црвени ознаки на текстурирана бела и сива боја. Уметноста што ја носиме е многу работи : шарени, современи, секси, емотивни, музички, романтични. Пред сè, убаво е и среќно. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Уметноста што ја носиме е многу работи : шарени, современи, секси, емотивни, музички, романтични. Ние се стремиме да ги донесеме овие прекрасни уметнички дела во вашиот дом или кој било простор во кој би уживале во боја и живот.

За производот

Купувачите избираат и