.

.

Примарно злато Карат бело злато 6x овален гарнет и дијамантски прстен

Примарно злато Карат бело злато 6x овален гарнет и дијамантски прстен

оценки:

DEN 1.67
Од стока
Достапно.

Донесете грациозна елеганција на вашиот секојдневен изглед со овој зачудувачки скапоцен камен и дијамантски прстен. Овој 14 карат бел златен прстен флаунира овален во форма на црвен гранат скапоцен камен ладен со тркалезни дијаманти за јасност SI2/SI3 од обете страни. Овој прстен е достапен во големината на прстот 7, Gemstone тежи 0,60 cttw.metal Тежина : 2,72 грамсјева тип : стил на фининг : Gemstone and Diamond ringgend : Garnetbirthstone месец : јануари Колор : Redcut : Face Ted Shape : Ovalsize : 6mm x 4 Mmweight : 0,6 Cttwquantity : 1 Jewelry Setting : Prong Diamond Детали : Clarity : Si2/Si3 Color : G-Ibirthstone месец : Април : Апријат : Апријат : Април : Април : Април : Април. поставување на ели : Prongyour Item пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршена за чување или подароци. Земја на потеклото : Соединетите Држави 14 Карат бело злато, скапоцен камен, дијамант.

За производот

Купувачите избираат и