.

.

Трговска марка ликовна уметност „Вестминстер 3“ платно уметност од usузепе Торе

Трговска марка ликовна уметност „Вестминстер 3“ платно уметност од usузепе Торе

оценки:

DEN 1.67
Од стока
Достапно.

Уметник : usузепе Торезубјект : City Scapestyle : Modern & Moderner Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има wallид на страната на мостот со вода до него. Јас сакам да патувам и јас сум Подготвени да работат каде било во светот за да ги подобрам моите вештини и да работам со луѓе кои имаат иста страст. Особено сум заинтересиран за пејзажи и градски предели, но исто така ги сакам и портретите на Б & В и фотографијата на Астро. Јас сум ноќен стрелач, ги сакам боите, расположението на ноќната светлина и сакам да одам со мојот статив, сам во темниот giclee (Jee-clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност . Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Wallид на страната на мостот со вода до него.

За производот

Купувачите избираат и