.

.

Кетлин Тенант „Трговски стравови за loveубов“ платно уметност

Кетлин Тенант „Трговски стравови за loveубов“ платно уметност

оценки:

DEN 3.33
Од стока
Достапно.

Обожавам да ја гледам мојата уметност се претвора во производи и слушам како мојата уметност донесе насмевка на нечиј ден. Верувам дека уметноста е форма на терапија што може да заздрави и да им помогне на другите да најдат среќа и надеж. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Верувам дека искинатите рабови на животот се убави како и со искината хартија, внатрешната кавга ги претставува нашите внатрешни суштества нашите мисли, нашите соништа и нашите повреди. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Верувам дека уметноста се трансформира.

За производот

Купувачите избираат и