.

.

Трговска марка ликовна уметност „Пиедрас де Агуа“ платно уметност од Фернанда Франко

Трговска марка ликовна уметност „Пиедрас де Агуа“ платно уметност од Фернанда Франко

оценки:

DEN 287.84
Од стока
Достапно.

Уметник : Fernanda Francosubject : Abstract Style : Bold & Eclectic Modern Product Type : Gallery-завиткано платно Арт. Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фернанда Франко „Пиедрас де Агуа“ платно уметност.

За производот

Купувачите избираат и