.

.

Miabella Women's 4- Carat T.G.W. Овално сечење и обиколно го создадоа прстенот за ангажман на жолто злато од 10KT

Miabella Women's 4- Carat T.G.W. Овално сечење и обиколно го создадоа прстенот за ангажман на жолто злато

оценки:

DEN 3.33
Од стока
Достапно.

Исполнете го ветувањето за вечен однос со овој шармантен прстен за ангажман во Миабела. Изработено во бујно жолто злато, овој стилски прстен има овален, сет, креиран моисанит скапоцен камен (13х10мм) во центарот и 48 тркалезни, поставени од путер, создадени моисанитни скапоцени камења (1,3х1,3 мм) поставени на 3/4 Поставен опсег на рамената. Полиран до брилијантност, овој прекрасен прстен сигурно ќе донесе солзи на радост во очите. Направено во 10 кт жолто злато. 4-7/8 CT T.G.W. Создаде Моисанит. Создаден пресек на Моисанит : овален и круг. Камења поставени од путер и путер. Бенд со : 2,5 мм. Прстен за ангажман. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

За производот

Купувачите избираат и