.

.

Трговска марка ликовна уметност „патување 91“ платно уметност од фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност „патување 91“ платно уметност од фенер Прес

оценки:

DEN 14400.00
Од стока
Достапно.

Уметник : Lantern Presssubject : Пејзаж-аперестил : Модерен и современ проитивен Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. Напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Lantern Press 'Travel 91' Canvas Art.

За производот

Купувачите избираат и