.

.

Б „Newујорк олук“ платно уметност

Б „Newујорк олук“ платно уметност

оценки:

DEN 2.67
Од стока
Достапно.

Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Објавувањето на 1x е големо достигнување многу фотографи, чии дела сега висат во уметнички галерии, некогаш беа откриени на 1x. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани.Уметник : V Bsubject : City Scapestyle : Modern & Modernivery Product Тип : Галерија обвиткано платно Арта Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црно-бело двојно изложеност на градски пејзаж. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Ние веруваме дека секој има внатрешен фотограф, само чека да биде откриен. Истакнати бои : Црна, сива, бела 1х не е вашата просечна страница за фотографии. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Сите фотографии на 1x се избрани од тим на куратори за професионални галерии, исто како и во вистинска галерија со фотографии. Нашите куратори имаат искуство од добро познати институции како што се Сотби С и Тејт Модерната уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Не е случајно што уметничките режисери, уредниците на книги и списанијата низ целиот свет користат фотографии од 1x фотографи. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка.

За производот

Купувачите избираат и