.

.

# Пликови, 4,5 10.4

Пликови, 4,5 10.4

оценки:

DEN 1.00
Од стока
Достапно.

Комерцијални деловни коверти од џем и плик Браун Крафт #11 се направени од мазна, висококвалитетна, хартија од 28 фунти. Секоја од овие коверти мерки со големина 4 1/2 x 10 3/8 инчи во големина. Одликувајќи се со основна и разноврсна боја на кафеава Крафт, овие коверти се идеални за широк спектар на лични и деловни цели за испраќање! Нивната големина ги прави совршени за трипати склопени стандардни листови хартија. Користете ги за да испратите документи и писма од вашиот дом или канцеларија со леснотија! Секој од нив има комерцијално отворање на размавта и сигурно затворање на гума за џвакање за да ги задржи предметите поставени во безбедни, бидејќи тие се одвиваат низ поштата. Боја : Коверти од кафеава Крафт. Големина : #11 (4,5 x 10,38 инчи). Количина : 50 коверти по пакет. Овие коверти се совршени за употреба за испраќање покани, честитки, RSVP, благодарни картички, подароци за родендени, дипломирања, празници и многу повеќе.

За производот

Купувачите избираат и