.

.

Трговска марка ликовна уметност „Магнолиа во пролетта I неутрална“ платно уметност од Албена Христова

Трговска марка ликовна уметност „Магнолиа во пролетта I неутрална“ платно уметност од Албена Христова

оценки:

DEN 7196.00
Од стока
Достапно.

Уметник : Албена Христовасубјект : Флоралстајл : Модерен Farmhouse Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има бели магнолии на трнлив сива позадина. Истакнати бои : Вајт Албена Христова, меѓународен уметник со повеќе од дванаесет години класична уметничка обука и магистерски во фреска сликарство, е еден од најуспешните уметници на отворено издание на пазарот. Таа немилосрдно бара совршена комбинација на форма, боја и текстура. Нејзините слики издвојуваат елеганција и безвременост. Родена е и израсната во семејство на уметници во Источна Европа и во моментов престојува во Калифорнија. Таа поседува неверојатна визуелна меморија што ја разгорува нејзината страшна уметничка имагинација. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Албена Христова, меѓународен уметник со повеќе од дванаесет години класична уметничка обука и магистерски во фреска сликарство, е еден од најуспешните уметници на отворено издание на пазарот. Таа немилосрдно бара совршена комбинација на форма, боја и текстура. Нејзините слики издвојуваат елеганција и безвременост. Родена е и израсната во семејство на уметници во Источна Европа и во моментов престојува во Калифорнија. Таа поседува неверојатна визуелна меморија што ја разгорува нејзината страшна уметничка имагинација. - Бели магнолии на трнлив сива позадина.

За производот

Купувачите избираат и