.

.

Трговска марка ликовна уметност 'Лос Анџелес Калифорнија' рѓа небото 'платно уметност од Мајкл Томпсет

Трговска марка ликовна уметност 'Лос Анџелес Калифорнија' рѓа небото 'платно уметност од Мајкл Томпсет

оценки:

DEN 1530.08
Од стока
Достапно.

Уметник : Мајкл Tompsett Subject : City Scapestyle : Modern & Modernural Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има рибарска текстурална градска песечка од Лос Анџелес Калифорнија над лесна позадина. Истакнати бои : Белата, тен уметност и дизајн секогаш беа омилени предмети на Мајкл на училиште. Тој имаше среќа да заземе работа како графички дизајнер во една од најпрестижните издавачки компании во Лондон. После 12 години, Мајкл Томсет донел одлука да продолжи со целосна кариера создавајќи своја работа. Слободата и времето да се биде во можност да се фокусираат исклучиво на неговите сопствени проекти е прекрасно искуство. Иако Мајкл сака да експериментира со различни стилови и субјекти, неговиот главен фокус е на мапата уметност. Тој ужива да бара уникатни и интересни начини да прикаже нешто што е многу познато. Мапите се визуелни репрезентации на светот во кој живееме, свет кој е неверојатно разновиден. Освен мапите, Томпсет создава и урбано обележје и дизајни на градски пејзаж. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Градски пејзаж од 'рѓа во Лос Анџелес Калифорнија над лесна позадина.

За производот

Купувачите избираат и