.

.

Заштитена марка ликовна уметност „Кампување на работ на светот“ платно уметност од Тами Куснир

Заштитена марка ликовна уметност „Кампување на работ на светот“ платно уметност од Тами Куснир

оценки:

DEN 3.00
Од стока
Достапно.

Уметник : Тами Кушнирсубјект : Пејзаж-апеститл : Модерни и современи проодни типови : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има планини пред Месечината на ноќното небо.Гикули (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на печатење Создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Тами Кушкир „Кампување на работ на светот“ платно уметност.

За производот

Купувачите избираат и