.

.

Трговска марка ликовна уметност „жива вода“ платно уметност од Даниел Патрик Кеслер

Трговска марка ликовна уметност „жива вода“ платно уметност од Даниел Патрик Кеслер

оценки:

DEN 3.33
Од стока
Достапно.

Уметник : Даниел Патрик Кеслерсјубјект : Пејзаж-апелатива : Модерен и современо производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има бела црква и земјоделски згради и овци под сино небо. Истакнати бои : Зелена, бела, сива, светло сина боја, уметнички корени на Црниот Дан Кеслер започнаа во католичката граматичка школа, каде монахињите му дадоа свети картони. Овие украсени прикажувања на религиозни сцени го привлекоа окото и ја отпуштија неговата имагинација. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бела црква и земјоделски згради и овци под сино небо.

За производот

Купувачите избираат и