.

.

Лав бренд предиво мандала бебе еднорог облак само-лента за бебиња, акрилна мулти-боја предива пакет

Лав бренд предиво мандала бебе еднорог облак само-лента за бебиња, акрилна мулти-боја предива пакет

оценки:

DEN 3.00
Од стока
Достапно.

Запознајте го предивото за бебиња Мандала! Loversубителите на Мандала® се радуваат! Mandala® Baby е најновиот член на семејството Мандала. Со 12 светли среќни комбинации на бои на вашето предиво CYC 3, една торта е доволна за да направите џемпери за бебиња или ќебиња за шетачи. Детали за влакна : 100% ацирлична • тежина на предиво : 3 светлина • Мерач на капчиња : 16 sc x 20 r на H-8 (5 mm) • Плетен мерач : 22 sts x 30 r на #5 (3,75 mm) • Двоса : 590 YD / 540m • Тежина : 5.3oz / 150g • влакна : акрилик • Детали за влакна : 100% акрилик • Инструкции за нега : миење на машината, машина за миење • Детали за нега : Предмети направени од ова предиво може да се изгаснат преку употреба на најжешка достапна вода, детергент или Сапун, агитација и машина дизајнирана за оваа намена. Фен за машина може редовно да се користи на најжешкото достапно поставување на температурата.

За производот

Купувачите избираат и