.

.

Трговска марка ликовна уметност „Традиционална 1“ платно уметност од Фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност „Традиционална 1“ платно уметност од Фенер Прес

оценки:

DEN 2601.60
Од стока
Достапно.

Уметник : Lantern Presssubject : People Style : Trational Product Type : Gallery-завиткано платно Artthis подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има група на луѓе во зграда што го држи бебето Исус.Гикул (JEE-CLAY) е напреден процес на правење печатење за создавање високо Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фенер Прес „Традиционална 1“ платно уметност.

За производот

Купувачите избираат и