.

.

Страна за нова ставка - Модул за модул за исполнување, понеделник, 13 март, 9:14:42: PM

Страна за нова ставка - Модул за модул за исполнување, понеделник, 13 март, 9:14:42: PM

оценки:

DEN 2.00
Од стока
Достапно.

Затворена, жива, кулинарска билка градина. Спакувано со вкусли>. Совети за готвење вклучени на ознака. По еден од магдонос, мудрец и мајчина душица. Подготвено во обичај, рачно изработена дрвена мачка, со ознака за пад на вкусови, совршена за приказ во затворен простор. Залепете свежи билки како што ви треба и уживајте во ова растение за наредните недели!. Магдоносот може да се користи во комбинација со мудрец, мајчина душица, рузмарин и други билки, или заедно како гарнир или сосови и зеленчук. Со лесен мирис и свеж вкус, тој е исто така одличен извор на хранливи материи, особено витамини А, Ц и К, што го олеснува здравјето на скелетот и обезбедува антиоксидантни придобивки . мудрецот има задебелен, земјен вкус, со навестување пиперка и лимон. Покрај додавањето одличен вкус на јадењата со месо и супа, познато е дека во голема мерка им помага на проблемите со варењето, вклучително и губење на апетит и металоиди, и е состојка кај некои лекови . мајчина душица има суптилна арома и вкус што има навестувања на нане и лимон. Честопати спарен со јадења од домати, има бројни здравствени придобивки и се покажа дека помага во лекување на такви заболувања како бронхитис, болки во грлото и стомакот. Чувајте ја почвата влажна; Не дозволувајте да се исушат!. Ставете на вашата кујна countertop или во прозорец, во близина на добра природна светлина, во температура на собата на околината.

За производот

Купувачите избираат и