.

.

Заштитена марка ликовна уметност 'надолу од водата 2' платно уметност од Брус Гетт

Заштитена марка ликовна уметност 'надолу од водата 2' платно уметност од Брус Гетт

оценки:

DEN 1.67
Од стока
Достапно.

Уметник : Брус Get TSubject : Пејзаж-апелатива : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија го карактеризира мостот Голден Гејт, кој се гледа од карпеста плажа. Истакнати бои : црна, сива, сина, тен која ја опфаќа работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи во светот, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат значително да ја подобрат вашата линија или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мостот Голден Гејт гледан од карпеста плажа.

За производот

Купувачите избираат и