.

.

Миабела Карат Т.В. Дијамант 14К Бело злато со три-камен прстен за ангажман

Миабела Карат Т.В. Дијамант 14К Бело злато со три-камен прстен за ангажман

оценки:

DEN 0.33
Од стока
Достапно.

Направете го нејзиното срце да трепере со овој прстен за ангажман со три-камен во Миабела Дијамант. Монтирана во блескаво бело злато, има кружен, дијамант поставен од гранка (G-H I1-I2) во центарот со 22 кружни, асфалтни и сјајни сјајни дијаманти (G-H, I1) кои се потпираат по лентата. Засилен со висока полска завршница, овој прстен за ангажман на дијаманти прави вреден додаток на секоја колекција на накит. Задебелена и убава, овој дијамантски прстен е сигурен дека ќе додаде допир на час во секоја пригода. Направено во 14к бело злато. 4/5 CT T.W. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I3. Простори и песни поставени камења. Ширина на опсегот : 1,8мм. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

За производот

Купувачите избираат и