.

.

Трговска марка ликовна уметност „Венеција“ платно уметност од Тања Гиррдини

Трговска марка ликовна уметност „Венеција“ платно уметност од Тања Гиррдини

оценки:

DEN 242.72
Од стока
Достапно.

Уметник : Tanja Ghirardinisubject : City Scapestyle : Trational Product Тип : Галерија обвиткано платно Арт. репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Tanja Ghirardini 'Venice' Canvas Art.

За производот

Купувачите избираат и