.

.

Обединета расадник во живо зелена Монстера Деличиоса затворено растение 24-28in високи во 10in крем декор тенџере

Обединета расадник во живо зелена Монстера Деличиоса затворено растение 24-28in високи во 10in крем декор

оценки:

DEN 592.00
Од стока
Достапно.

Возрасна од Обединетата расадник, Монстера Деличиоса е очите што привлекува лиснато зелена тропска и лесна за грижа за растението. Една од најзабележителните карактеристики на Monstera е нејзиното сјајно срце во форма на лисја што се разделуваат од работ на лисјата до центарот како што созрева растението. На Monstera и е потребна средна до светла светлина и може да се прилагоди добро во услови на пониско светло. Водајте ја вашата Филодендрон Монстера добро додека водата не се исцеди од дното на дупките за капење и оставете го горниот дел од почвата да се исуши пред повторно да наводнете. Уникатните карактеристики на Monsteras го прават совршен избор да додадете уникатен декор во вашиот дом или канцелариски простор. Се покажа дека растенијата во затворен дом се одлични прочистувачи на воздухот кои помагаат да се намали стресот и вознемиреноста додека се стимулира креативноста и продуктивноста. Одлично за себе или како подарок. Monstera Deliciosa е едно од најпознатите растенија во светот. Неговите големи, зелени лисја во форма на срце се иконични, и го прават ова растение многу барано за својот егзотичен изглед . Ова растение не е пријателско за миленичиња ако се внесува. Ние не препорачуваме испорака до држави кои доживуваат ладно време што може да биде опасно за растенијата . Monstera deliciosa претпочита влажна околина, со светла индиректна светлина на прозорец или внатрешен двор. Ужива во почвата што е влажна, но не и затегната. Оставете почвата да се исцеди и да се исуши малку помеѓу наводниците.

За производот

Купувачите избираат и