.

.

Miaенски Carat Carat T.G.W. Лондон сина топаз и бел топаз Стерлинг Сребрен цвет прстен

Miaенски Carat Carat T.G.W. Лондон сина топаз и бел топаз Стерлинг Сребрен цвет прстен

оценки:

DEN 2.00
Од стока
Достапно.

Изгледајте извонредно со овој миабела Лондон Синиот топаз и белиот топаз цвет прстен. Изработено во бујно сребро сребро, се одликува со тркалезен сет, лондонски сина топаз скапоцен камен (5 х 5мм) во центарот со 50 тркалезни, поставени бели скапоцени камења со бели топаз, кои се наоѓаат во прекрасно цветно детали и исто така во Детално ореол во центарот. Полиран на брилијантен сјај, овој зачудувачки цветен прстен е совршен додаток на секоја колекција на накит. Излезете со доверба кога го носите овој трендсетинг на цветниот кластер прстен. Направено во сребро. 1 КТ. Т.Г.В. Лондон Синиот Топаз и Белиот Топаз. Лондон Синиот Топаз сече : круг. Белиот Топаз се сече : круг. Простори и песни поставени камења. Ширина на опсегот : 1,6мм. Цветен прстен. Декември родител. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

За производот

Купувачите избираат и