.

.

Трговска марка ликовна уметност „Летна градина III“ платно уметност од портфолио на диво јаболко

Трговска марка ликовна уметност „Летна градина III“ платно уметност од портфолио на диво јаболко

оценки:

DEN 0.33
Од стока
Достапно.

Уметник : портфолија на диви јаболка : Флоралстајл : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црвени шарени цвеќиња што ја пополнуваат рамката. Истакнати бои : тен, розова, портокалова, бела, зелена, светло сина портфолио на диви јаболка/фотографија ги прикажува колаборативните напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Црвените шарени цвеќиња ја исполнуваат рамката.

За производот

Купувачите избираат и