.

.

Трговска марка ликовна уметност „гледајќи околу жирафата“ платно уметност од Луис Агуир

Трговска марка ликовна уметност „гледајќи околу жирафата“ платно уметност од Луис Агуир

оценки:

DEN 0.67
Од стока
Достапно.

Уметник : Луис Aguirresubject : Animals Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има портрет на жирафа во центарот на рамката. Истакнати бои : Грин, Тан, Греј, Браун, Црн Луис Агуир е роден на 22 февруари 1976 година, во Лима, Перу. Во детството, тој сакаше да црта стрипови и специјални ликови. Од тоа време, тој откри дека илустрацијата ќе биде дел од неговиот живот, но од различни причини мораше да престане да го прави тоа. Во моментот, тој ги споделува со нас своите слики што се рефлексии на неговата инспирација, како што се природата и животните. Тој сака да го поврзе фактот дека е свесен и почитуван за животните, неговото живеалиште, како и околината. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Луис Агуир е роден на 22 февруари 1976 година во Лима, Перу. Во детството, тој сакаше да црта стрипови и специјални ликови. Од тоа време, тој откри дека илустрацијата ќе биде дел од неговиот живот, но од различни причини мораше да престане да го прави тоа. Во моментот, тој ги споделува со нас своите слики што се рефлексии на неговата инспирација, како што се природата и животните. Тој сака да го поврзе фактот дека е свесен и почитуван за животните, неговото живеалиште, како и околината. - Портрет на жирафа во центарот на рамката.

За производот

Купувачите избираат и