.

.

Трговска марка ликовна уметност „Ајде да одиме на златото I“ платно портфолио

Трговска марка ликовна уметност „Ајде да одиме на златото I“ платно портфолио

оценки:

DEN 319.84
Од стока
Достапно.

Уметник : портфолија на диви јаболка : Типографија Стил : Модерен и современо производ Тип : Галерија обвиткано платно Арт. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Портфолио на диви јаболка „Ајде да одиме на златото што го планиме уметноста.

За производот

Купувачите избираат и