.

.

Трговска марка ликовна уметност „Пет живот мачка 2“ платно уметност од Холи Конгер

Трговска марка ликовна уметност „Пет живот мачка 2“ платно уметност од Холи Конгер

оценки:

DEN 287.84
Од стока
Достапно.

Уметник : Holli Congersubject : Animal Style : Modern & Modern and Moderniver Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија "Почитуван Дедо Мраз, јас бев многу добра мачка" Текст со црна мачка. Истакнати бои : Црна, црвена, зелена, бела Холи Конгер отсекогаш ја сакала уметноста и за време на училиште, уметничките проекти биле нејзини омилени. Во трето одделение, нејзината наставничка по уметност ја претстави со голем случај со зелен молив (кој сè уште го има денес) за тоа што го има најдобриот цртеж во часот. Таа продолжи да заработи диплома за графички дизајн и рекламирање и е професионален уметник веќе 20 години giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. „Драг Дедо Мраз, јас сум бил многу добра мачка“ текст со црна мачка.

За производот

Купувачите избираат и