.

.

Трговска марка ликовна уметност „светло ново“ платно уметност од ennенифер Нилсон

Трговска марка ликовна уметност „светло ново“ платно уметност од ennенифер Нилсон

оценки:

DEN 1530.08
Од стока
Достапно.

Уметник : ennенифер Нилссонубјект : Апстракт Стил : Современа Производ Тип : Галерија обвиткано платно Арт. Напреден процес на изработка на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Ennенифер Нилсон „светло ново“ платно уметност.

За производот

Купувачите избираат и