.

.

Nuloom Tammara Hand Prieted Runner reck, 2 '8 16', мулти

Nuloom Tammara Hand Prieted Runner reck, 2 '8 16', мулти

оценки:

DEN 675.84
Од стока
Достапно.

Осветлете ја просторијата со овој карактеристично живописен килим. Рачно изработено во Индија со рециклиран памук, секое парче носи со себе варијација во боја и шема уникатна за занаетчијата кој го наметна. Поради рачно изработената природа на овие килими, ниту еден нема да изгледа точно. Nuloom Hand Prieted Tammara Area Rugbraided Made in India Material : 100% памук за враќање : Без заднини : Индорекореспонирани простории : Дневна соба, трпезарија, спална соба, ходник.

За производот

Купувачите избираат и