.

.

Малата планета од девојките за бебе и дете на Картер, кои се вклопуваат органски пижами со кратки ракави, 2 парчиња, месеци-5Т

Малата планета од девојките за бебе и дете на Картер, кои се вклопуваат органски пижами со кратки ракави,

оценки:

DEN 239.68
Од стока
Достапно.

Направено од органски памук за да ја направите таа ноќна рутина уште послатка! Оваа 2-парта PJS поставена за вашето бебе или девојче за дете има внимателни детали како ребрести манжетни и деколте, како и покриена еластична половината за дополнителна удобност. Вашето дете ќе биде исто толку драгоцено како и секогаш во овој забавен принт со цветни теми! Како и секогаш, ова парче е сертифицирано органски според глобалниот органски текстилен стандард (GOTS). Изработени во најчисти органски ткаенини и одржливи материјали, Малата планета од Картер е враќање на едноставност. Размислени најважни работи и безвременски парчиња за подарок или да се држат. Сертифициран органски според глобалниот органски текстилен стандард (GOTS). Кратки ракави за дишење. Ребрести трим. Покриена еластична лента за половината. Размислено дизајнирано со минимално пакување извори од рециклирани материјали. Увезени. Машина за перење.

За производот

Купувачите избираат и