.

.

Заштитена марка ликовна уметност „Доаѓање на пролетта“ платно уметност од Мишел Кембел

Заштитена марка ликовна уметност „Доаѓање на пролетта“ платно уметност од Мишел Кембел

оценки:

DEN 1.33
Од стока
Достапно.

Уметник : Мишел КембелСубјект : Animals Tyle : Електрикпродукт Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има зајак што се движи низ свитливите лисја.giclee (JEE-CLay) е напреден процес на производство . Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мишел Кембел „Пристигнување на пролет“ платно уметност.

За производот

Купувачите избираат и