.

.

Карат Т.В. Дијамант 14kt жолто злато овално обетки обетки

Карат Т.В. Дијамант 14kt жолто злато овално обетки обетки

оценки:

DEN 1.67
Од стока
Достапно.

Дизајн на мода напред што сигурно ќе се забележи, овие прекрасни обетки од овални обетки од Мијабела Дијамант се вклопуваат совршено по увото. Изработени во блескаво жолто злато, тие се карактеризираат со 40 тркалезни, треперечки дијаманти (G-H, Si), формирајќи ореол во форма на овална форма, околу два кружни, дијаманти поставени од постери во центарот, додавајќи сјај. Засилени со висока полска завршница, овие обетки обетки обезбедени со затворање на пеперутки. Овие обетки од дијаманти обетки се зачудувачко парче накит што ќе изгледа неверојатно со што и да одлучите да го носите. Направено во 14 кт жолто злато. 1/3 КТ. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : Си. Простори и песни поставени камења. Обетки обетки. Затвори за пеперутки. Април Април. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит . Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

За производот

Купувачите избираат и