.

.

Трговска марка ликовна уметност „Hammer Head меѓу алги„ Канвас уметност “од Даниел Ескриџ

Трговска марка ликовна уметност „Hammer Head меѓу алги„ Канвас уметност “од Даниел Ескриџ

оценки:

DEN 0.67
Од стока
Достапно.

Уметник : Даниел Ескридгесјубјект : Animals Tyle : Modern & Modern и Moderner Product Type : Gallery-обвиткано платно Арт. Создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Даниел Ескриџ „Хамер глава меѓу платното на алги“.

За производот

Купувачите избираат и