.

.

Трговска марка ликовна уметност „Цреша Блум Лејн“ платно уметност од Монте Наглер

Трговска марка ликовна уметност „Цреша Блум Лејн“ платно уметност од Монте Наглер

оценки:

DEN 1530.08
Од стока
Достапно.

Уметник : Монте Наглерсјубјект : Пејзаж -апестит : Современ Музеј за уметност на Универзитетот во Мичиген; Институтот за уметност во Дејтон; Музејот на уметноста Гранд Рапидс; Центарот за креативна фотографија; Музејот во Бруклин; Државата Мичиген; Generalенерал електрична корпорација; Basfcorporation; Компјувер; и Форд, Крајслер и Generalенерал моторс. Галерии и дилери на уметност низ целата земја ја опфаќаат својата фотографија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Розови цветни дрвја што висат над езерцето.

За производот

Купувачите избираат и